Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» Матеріали за 07.08.2015
Сортувати новини за: датою новин | популярністю | відвідуваністю | коментарям | абеткою

Кіровоградщину не оминула сумна статистика щодо отруєння грибами

За оперативними даними Держсанепідслужби України в поточному році в Україні вже зареєстровано 22 випадки отруєння дикорослими грибами, в яких постраждало 25 осіб, 6 з яких померло.

Нажаль, сумна статистика не обійшла і Кіровоградську область – померли 2 жителі обласного центру 1976 та 1952 років народження, один з них був медичним працівником. За висновками лікарів, вони отруїлися блідою поганкою. Загалом від отруєння грибами в регіоні постраждало 6 осіб, з них 4 в місті Кіровограді. Основною причиною смертельних випадків є пізнє звертання за допомогою у медичні заклади. Слід пам’ятати, що гриби не відносяться до продуктів харчування, які є незамінними в раціоні харчування людей, однак вони можуть бути чинником небезпеки для здоров'я, а то й життя. Страви з грибів важкі для перетравлення. Їх взагалі не можна вживати дітям, людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, печінки та іншими хронічними захворюваннями внутрішніх органів.

Отруєння грибами не є суто медичною проблемою, а, в першу чергу, - соціальною, тому вона може бути вирішена лише спільними зусиллями, про що свідчить досвід попередніх років.

З метою профілактики грибних отруєнь серед різних категорій населення в області, спеціалістами служби формування здорового способу життя розроблені рекомендації грибникам, у яких зібрано багаторічний досвід спостереження за проблемою збирання та споживання грибів.

Про підсумки діяльності лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста за 1 півріччя 2015 року

Заслухавши і обговоривши доповідь начальника управління охорони здоров’я Кіровоградської міської ради, колегія відзначає наступне.

Медичну допомогу населенню міста Кіровограда у першому півріччі 2015 року надавали 14 лікувально-профілактичних заклади із загальним ліжковим фондом на 1 145 ліжок, працювали 580 лікарів, у тому числі 29 лікарів-організаторів охорони здоров¢я, 67 сімейних лікарів, 1 553 середніх медичних працівників. У цьому році до мережі медичних закладів міста Кіровограда включений ДЗ «СМСЧ №19 МОЗ України».

Залишається напруженою кадрова ситуація. Укомплектованість лікарських посад складає 68,6% (у 2014 році – 69,5%), середніми медичними працівниками – 89,1% (у 2014 році – 89,4%)

Кількість постійного населення станом на 01.01.2015 року становила 238 319 особи, із них діти віком 0-14 років – 33 903, підлітки віком 15-17 років - 6 377, дорослі – 198 039 (із них працездатного віку – 140 009).

Підведення підсумків роботи за І півріччя 2015 року


31 липня 2015 року відбулася підсумкова колегія управління охорони здоров’я Кіровоградської міської ради на тему: "Підсумки роботи галузі охорони здоров'я міста за І півріччя 2015 року" за участю начальника та працівників управління, міського військового комісара – підполковника Зуєва В.В. головних лікарів лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста, міських позаштатних спеціалістів, заступників головних лікарів з медичної частини, завідуючих амбулаторіями загальної практики-сімейної медицини.

На колегії було заслухано доповіді:

міського військового комісара-підполковника Зуєва В.В. «Про результати проведення мобілізаційної роботи за І півріччя 2015 року»;

начальника управління охорони здоров’я Кіровоградської міської Макарук О.О. ради «Про підсумки роботи галузі охорони здоров'я міста за І півріччя 2015 року»;

міського позаштатного епідеміолога Сабадаш Г.В. «Про епідеміологічну ситуацію в місті Кіровограді».

Під час колегії було обговорено проблемні питання та шляхи їх вирішення. Визначені перспективні напрямки діяльності галузі на ІІ півріччя 2015 року

Звіт про роботу галузі додається. Переглянути