Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» Реформування

Реформування

НОРМАТИВНО-ПРАВОВА БАЗА


Президент України:

 

Верховна Рада:

Кабінет Міністрів:

 

МОЗ України:

Рішення виконавчого комітету Кіровоградської міської ради від 14.07.16 № 371 "Про затвердження перспективного плану заходів щодо модернізації та оптимізації галузі охорони здоров'я м. Кіровограда на 2016-2018 роки" 

Про модернізацію амбулаторно-поліклінічної допомоги населенню міста Кіровограда

Про реформування галузі охорони здоров’я

План заходiв

Про реалізацію у м. Кіровограді завдань і доручень Президента України з модернізації медичної галузі щодо забезпечення громадян України якісними медичними послугами

Про звіт щодо роботи галузі "Охорони здоровя" міста Кіровограда за 2013-2014 роки 

 

 Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі запропонував пакет першочергових реформ 2015 

1) Прийняття антибюрократичних законів.

«У першу чергу повинна відбутися законодавча реформа – як у медицині, так і в інших галузях. Тільки після змін у законі та спрощення бюрократичної системи можна говорити про такі конкретні нововведення, як страхова медицина, модернізація обладнання, поліпшення умов роботи лікарів. Причому міняти законодавчу базу ми будемо не в далекому майбутньому, а вже зараз».

2) «Ліквідація ліжкового фінансування».

«Будемо міняти систему витрачання державних коштів. Наприклад, зараз фінансування в лікарні виділяється кількість ліжок. Це неправильно. Адже в клініках різна завантаженість, лікарні виконують різну кількість операцій, але при цьому офіційна ставка в усіх фахівців однакова. Ми ж хочемо ввести в систему, за якої праця лікаря оплачуватиметься за кількістю пацієнтів, яких він веде в даний момент».

3) Лікарні стануть автономними.

«Керівництво кожної клініки самостійно вирішуватиме, на що витрачати кошти».

4) Впровадження офіційної оплати.

«Сьогодні кожній людині зрозуміло, що медицина в Україні – платна. Причому пацієнт оплачує медичні послуги двічі - зі своїх податків і в «конверті». Гроші, які хворий платить вдруге, йдуть безпосередньо в чиюсь кишеню, а не на закупівлю обладнання, модернізацію операційних, ремонт. Це потрібно міняти шляхом створення конкретних відносин між пацієнтом і лікарнею. Тобто людина платитиме ті ж гроші, що й зараз, але офіційно, і за це отримає якісніші послуги в кращих умовах. Тарифікацію кожної послуги встановлюватиме МОЗ, і ціни повинні бути відомі всім».

5) Медстрахування - тільки після податкової реформи.

«Перехід на страхову медицину входить у наші плани. Але в нинішніх умовах роботи лікарень це неможливо. Жодна страхова компанія не візьметься співпрацювати з ними при нелогічній системі фінансування ліжок. Це невигідно. А створювати державну компанію я не маю наміру. Тому перехід на страхову медицину стане можливим після запровадження податкової реформи, зміни системи».

6) Україна не перевірятиме ліки, зареєстровані в «надійних країнах».

«Щоб препарат з’явився в продажу, виробнику або постачальнику потрібно обійти величезну кількість інстанцій, заплатити хабара за кожний поставлений підпис і печатку. У кінцевому підсумку всі витрати оплачує пацієнт, який купує ліки. Ми збираємося спростити цю систему. Наприклад, препарати, які вже мають міжнародний сертифікат якості (якість ліків підтверджено в Європі або в США), не повинні проходити додаткових перевірок в Україні. Якщо прибрати цю та інші непотрібні процедури, вартість ліків повинна стати нижчою, а період реєстрації або перереєстрації препарату триватиме набагато менше».

7) Держзакупівлями займуться міжнародні організації.

«Тендери на державні закупівлі ліків і вакцин будуть передані міжнародним організаціям: ВООЗ, ЮНІСЕФ. Препарати почнуть купувати безпосередньо у виробників шляхом електронних закупівель. Це допоможе забезпечити прозорість процедури».

 

За матеріалами газети «Ваше здоров’я»

 

 

На виконання Соціальних ініціатив Президента України, відповідно до Національного плану дій на 2013 рік управлінням охорони здоров’я Кіровоградської міської ради здійснюються наступні заходи щодо впровадження реформ медичної галузі міста.


Постійно вивчається та узагальнюється досвід по втіленню реформ в пілотних та не пілотних областях, інформаційно – роз’яснювальна робота серед населення та медичних працівників щодо стратегії реформ системи охорони здоров’я та основних шляхів її реалізації.


Рішенням виконавчого комітету міської ради від14 травня 2013 рокузатверджено перспективний план заходів щодо вдосконалення галузі охорони здоров’я міста Кіровограда, в якому передбачене розмежування первинного і вторинного рівнів медичної допомоги. На базі існуючої мережі закладів охорони здоров’я міста у 1 півріччі 2013 року планується створити два центри первинної медико-санітарної допомоги як окремі юридичні особи на базі 5-тої міської поліклініки та Поліклінічного відділення комунального закладу "Центральна міська лікарня м. Кіровограда".


До складу центрів первинної медико-санітарної допомоги входитимуть 17 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини. До комунального закладу "Центр первинної медико-санітарної допомоги №1 м. Кіровограда" ввійдуть 10 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини: на базі 5-тої міської поліклініки – дві амбулаторії, на базі КЗ "Поліклінічне об'єднання м. Кіровограда" у поліклінічному відділенні №1 - три амбулаторії, поліклінічних відділеннях №2, №4 та відділення загальної практики-сімейної медицини (с.Нове) - по одній амбулаторії, на базі педіатричного відділення №5 та №7 дитячої міської поліклініки №1 - по одній амбулаторії.


До комунального закладу "Центр первинної медико-санітарної допомоги №2 м.Кіровограда" ввійдуть 7 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини: на базі поліклінічного відділення комунального закладу "Центральна міська лікарня м. Кіровограда" дві амбулаторії, одна амбулаторія загальної практики-сімейної медицини (с. Гірниче), базі педіатричного відділення №1, №2 та №4 дитячої міської поліклініки №1 по одній амбулаторії, на базі комунального закладу "Поліклінічне об'єднання м. Кіровограда" - одна амбулаторія.


Також 1 півріччі 2013 року відбудеться оптимізація ліжкового фонду стаціонарних відділень міських лікарень:


1) шляхом скорочення 30 дублюючих ліжок цілодобових стаціонарів;

2) та перепрофілювання 35 цілодобових ліжок на ліжка денного стаціонару поліклініки.


Протягом 2013-2014 років планується у стаціонарі №1 комунального закладу "Центральна міська лікарня м. Кіровограда" відкрити відділення паліативної допомоги на 25 ліжок, де буде надаватись необхідна медична допомога невиліковно хворим людям.


Для залучення в місто молодих фахівців-медиків планується у третьому кварталі 2013 року розробити програму місцевих стимулів, якою передбачити забезпечення житлом молодих спеціалістів, встановити муніципальні надбавки до заробітної плати тощо. Для забезпечення кадрами первинної ланки надання медичної допомоги у місті продовжити у 2013-2015 роках перепідготовку лікарів за фахом "загальна практика-сімейна медицина".

 

Начальник управління О.Макарук