Зокрема, вакцину Гардасил-9 для профілактики вірусу папіломи людини (ВПЛ) спрямували до закладів охорони здоров’я Знам’янської та Олександрійської громад, а також до міських центрів первинної медико-санітарної допомоги. Про це поінформувала головна державна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук.
Довідково. З 1 січня 2026 року в Україні набрав чинності оновлений Календар профілактичних щеплень. Вперше в ньому передбачено безоплатну вакцинацію проти вірусу папіломи людини.
Ключові положення програми:
Цільова група — дівчата віком 12–13 років, адже щеплення є найбільш ефективним до початку статевого життя.
Схема вакцинації — одна доза, що відповідає сучасним рекомендаціям ВООЗ та практиці понад 80 країн світу.
Вакцина — сучасна 9-валентна вакцина проти ВПЛ, яка забезпечує захист від дев’яти найбільш онкогенних типів вірусу.
Запровадження вакцинації проти ВПЛ є важливим кроком у профілактиці онкологічних захворювань та збереженні здоров’я майбутніх поколінь.













