Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » 22 січня – День Соборності України

22 січня – День Соборності України

22 січня – День Соборності УкраїниСьогодні український народ відзначає величну дату своєї багатовікової історії - День Соборності, свято об’єднання українських земель в єдину самостійну державу.

 

22 січня 1919-го року на Софійській площі столиці проголосили Акт Злуки УНР і ЗУНР. Ця дата стала знаковою для України та її подальшого державотворення.

22 січня також заведено згадувати прийняття IV Універсалу УЦР у 1918 році, яким проголошувалася повна незалежність УНР.

І хоч невдовзі після проголошення Злуки більшу частину Західної області УНР окупували польські війська, Північну Буковину - румунські, Закарпаття відійшло Чехословаччині, а на решту території прийшли більшовики - історики вважають, що саме революційні процеси цих років та об'єднання УНР і ЗУНР є своєрідною перемогою українців. Бо якщо до цього наші землі не позначались на карті світу як українські, то потім ми офіційно входили у склад СРСР уже як Українська республіка.

Перше офіційне відзначення Дня Соборності на державному рівні в Україні відбулося 22 січня 1939 року в Хусті. Це була наймасовіша демонстрація українців на той час.

Втім за даними Українського Інституту національної пам’яті, у 1990 році українці організували ще більший захід - одну із наймасовіших акцій у Центральній та Східній Європі - "живий ланцюг". Тоді майже 3 мільйони людей узялися за руки та створили безперервний ланцюг від Києва до Львова.

Під час війни українцям дуже важливо показати усьому світу свою єдність у боротьбі проти російського окупанта. Цьогорічне гасло до відзначення Дня Соборності - "Наша єдність - наша зброя".