Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» Матеріали за 21.01.2025
Сортувати новини за: датою новин | популярністю | відвідуваністю | коментарям | абеткою

Вакансії

ВакансіїІнформація щодо потреби у лікарях по ЗОЗ м. Кропивницького станом на 21.01.2025 року

 

Як не допустити спалахів гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь під час весняної повені та паводків

Як не допустити спалахів гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь під час весняної повені та паводківЗ настанням весняної відлиги зростає небезпека підняття рівня ґрунтових вод, та як наслідок, ймовірність виникнення повеней і паводків. В умовах весняної повені, паводків можливі підтоплення житлових помешкань, гноєсховищ, сміттєзвалищ, каналізаційних споруд та інших потенційно небезпечних або епідемічно значимих об’єктів (джерела водопостачання, харчові об’єкти, тощо).

У зв’язку з цим зростає ризик виникнення інфекційних захворювань, харчових отруєнь, можливі групові випадки та спалахи гострих кишкових інфекцій. Аби вберегтися від небезпечних наслідків Кропивницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградські областірекомендує дотримуватись наступних правил.

Не використовуйте для питних потреб воду з підтоплених шахтних колодязів, артезіанських свердловин, які можуть бути забруднені хвороботворними мікроорганізмами, зокрема збудниками туберкульозу, лептоспірозу, вірусних гепатитів, яйцями та личинками гельмінтів, цистами лямблій, дизентерійних амеб та іншого.

Не слід вживати продукти, що були підтоплені під час повені, а також забруднені та з пошкодженою упаковкою.

Для харчування використовуйте тільки продукти гарантованої якості. Обов’язково дотримуйтесь технології обробки та температурних режимів приготування страв. Ретельно промийте продукти питною водою, а при споживанні дітьми – обдайте окропом. За відсутності води гарантованої якості використовуйте тільки кип’ячену воду.

 

Безоплатна стоматологічна допомога військовослужбовцям під час лікування в стаціонарі

 Безоплатна стоматологічна допомога військовослужбовцям під час лікування в стаціонаріНаголошуємо, якщо військовослужбовець перебуває на стаціонарному лікуванні або реабілітації і потребує зуболікування чи зубопротезування, він має право їх отримати і ці послуги будуть оплачуватися закладу, який надав їх за договором з НСЗУ.

Послуги можуть надаватися як в одному, так і в різних закладах охорони здоров’я та будуть оплачені НСЗУ. Жодних обмежень щодо оплати цих випадків Національна служба здоровʼя України не вводила.

Безоплатне зуболікування для захисників і захисниць – важливий елемент ветеранської політики у сфері охорони здоров’я, який спрямований на комплексне відновлення їхнього здоров’я.

Нагадаємо, у 2024 році особливості пілотного проекту із зубопротезування визначено постановою КМУ №212 від 27.02.2024.

На 2025 рік вже розроблено новий Порядок використання коштів для реалізації пілотного проекту. Наразі очікується його погодження.

Отримати медичні послуги із зубопротезування/зуболікування безоплатно військовослужбовці та ветерани можуть в закладах, які уклали договір з НСЗУ на пакет послуг пілотного проєкту "Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України".

Для отримання послуги необхідне направлення лікаря-стоматолога, а також заява в довільній формі (про отримання послуги за пілотним проєктом вперше) з наданням копій документів з пред’явленням їх оригіналів:

· паспорт громадянина України;

· облікова картка платника податків;

· посвідчення (учасника бойових дій / особи з інвалідністю внаслідок війни / посвідчення учасника війни та/або військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу).