Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» Матеріали за 08.09.2023
Сортувати новини за: датою новин | популярністю | відвідуваністю | коментарям | абеткою

Як спілкуватися з військовими, які щойно повернулися з фронту?

Як спілкуватися з військовими, які щойно повернулися з фронту?Ви міцно обіймаєте батька, брата чи сестру, вашу кохану людину, яка ще вчора ночувала в окопі під обстрілами. Чи думали ви, що скажете в цей момент? Про що запитаєте вдома? Як будете слухати численні історії або ж довгу тишу?

Важливо пам’ятати, що тепер ваші рідні чи товариші мають особливий досвід. А фізіологічний стан, в якому вони перебували, відрізнявся від того, в якому ми звикли жити щодня. Фактично людина тривалий час була на межі життя і смерті, а це вплинуло на її свідомість і на те, яким вона бачить світ довкола. Знадобиться певний час, аби минули надмірне збудження, тривожність та підсвідоме очікування небезпеки.

Як спілкуватися з ветеранами, які перенесли ампутацію?

Як спілкуватися з ветеранами, які перенесли ампутацію?Зустрічаємо молодих, вродливих хлопців і дівчат, а потім помічаємо, що хтось із них втратив ногу чи руку, а дехто й обидві кінцівки. У голові зринає вихор запитань: як поводитися? відвести погляд чи дивитися в очі? як не бовкнути зайвого? може, варто сказати «співчуваю»?

Видихніть і згадайте два головних правила спілкування з людьми, які пережили ампутацію: гідність і взаємоповага.

Дотримуйтеся їх. Вони приберуть перший бар’єр у розмові. Як діяти далі — розповіли самі ж ветерани, які завітали на цьогорічний Кураж (спойлер: нічого надзвичайного, адже перед вами — такі самі люди).

Всеукраїнське опитування пацієнтів

Всеукраїнське опитування пацієнтівХочете, щоби цифрові медичні сервіси в Україні були сучасними, якісними та зручними? Розкажіть нам — яким ви бачите майбутній електронний кабінет пацієнта і яких саме функцій очікуєте найбільше.

Міністерство охорони здоров‘я України спільно з Проектом USAID "Підтримка реформи охорони здоров‘я” запускають всеукраїнське опитування пацієнтів, щоби дізнатися, що для вас найважливіше в електронних сервісах в охороні здоров‘я та зрозуміти ваші очікування.

Анкета опитування — за посиланням нижче. Будь ласка, приділіть їй декілька хвилин. Ваші відповіді допоможуть електронній медицині в Україні стати кращою. Дякуємо!

Пройти опитування: https://bit.ly/3EiSeuE