Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» Матеріали за 25.06.2021
Сортувати новини за: датою новин | популярністю | відвідуваністю | коментарям | абеткою

В Україні розпочато четвертий етап вакцинації від коронавірусу: пункти щеплень у Кропивницькому

В Україні розпочато четвертий етап вакцинації від коронавірусу: пункти щеплень у КропивницькомуВ Україні стартував 4-й етап вакцинації від коронавірусу. В рамках цього етапу імунізацію можуть пройти люди віком від 60 років, ув’язнені та персонал закладів позбавлення волі і слідчих ізоляторів. Щеплення проводитимуть і людям, які мають хронічні захворювання, а також працівникам організованих колективів, які мають в своєму штаті більше 50 працівників.

Продовжується вакцинація й тих категорій осіб, які могли це зробити на попередніх етапах: медиків, працівники закладів охорони здоров’я, освітян, військовослужбовців, мешканців спеціалізованих інтернатів, а також працівників органів державної влади та місцевого самоврядування усіх рівнів.

У Кропивницькому наразі працює 6 пунктів щеплень від COVID-19. Вони працюють за адресами:

1.Амбулаторія загальної практики- сімейної медицини (с.Гірниче, лінія 10а-61, каб. 23)

Час прийому: понеділок-п'ятниця, 8.00-15.00

2.ЦПМСД №1 Амбулаторія загальної практики- сімейної медицини №7 (вул. Кропивницького, 22, каб. 104)

Час прийому: понеділок-п'ятниця, 09.00-13.00


Стан надання медичної допомоги хворим із захворюваннями, фінансування яких здійснюється відповідно до урядової програми «Доступні ліки»

У квітні 2017 року Уряд розпочав програму "Доступні ліки". Пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом ІІ типу можуть отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою. Пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

 

З 1 квітня 2019 року ліки за урядовою програмою реімбурсації «Доступні ліки» можна отримати тільки за електронним рецептом, виписаним сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами через електронну систему охорони здоров’я. Пацієнт може обміняти рецепт на ліки у будь-якій аптеці в Україні, яка має договір з НСЗУ, без прив'язки до місцевості, де цей рецепт був виданий, що в свою чергу певним чином ускладнює відслідковування достовірної кількості отоварених в аптечних пунктах рецептів та розрахунку загальної суми окремо по центрам первинної медичної допомоги.

На теперішній час під спостереженням медичних працівників перебуває 34567 пацієнтів, які користуються програмою "Доступні ліки", з них:

серцево-судинні захворювання - 29087;

цукровий діабет ІІ типу - 5032;

бронхіальна астма - 448.