Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
Сортувати новини за: датою новин | популярністю | відвідуваністю | коментарям | абеткою

Наказ МОЗ України від 20.02.2024 № 279

Наказ МОЗ України від 20.02.2024 № 279 "Про затвердження Переліків лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 12 лютого 2024 року"


Переглянути

 

Гід по програмі «Доступні ліки» для пацієнта

Гід по програмі «Доступні ліки» для пацієнтаНаціональна служба здоров’я України презентує новий електронний посібник — Гід по програмі «Доступні ліки». Його розробила команда Академії НСЗУ разом з експертами Національної служби здоров’я України.

Завантажити Гід можна за посиланням: https://cutt.ly/Nw3aRn3b.

Завдяки Гіду можна знайти інформацію про те:

- що таке програма «Доступні ліки»?

- шість кроків які допоможуть в отриманні ліків за програмою «Доступні ліки»?

- як отримати рецепт?

- скільки коштують ліки за програмою?

- у яких аптечних закладах можна отримати лікарські засоби?

- що робити, якщо пацієнту відмовляють у виписуванні е-рецепта або у відпуску лікарського засобу за е-рецептом?

 

Про програму реімбурсації «Доступні ліки»

Про програму реімбурсації «Доступні ліки»За офіційними даними МОЗ програма реімбурсації «Доступні ліки» постійно розширюється новими препаратами, і станом на листопад місяць 2022 року по програмі відшкодовується (безоплатно або з доплатою) вартість препаратів:

·Проти серцево-судинних хвороб;

·Для профілактики інсультів та інфарктів;

·Проти нецукрового діабету та цукрового діабету І типу (інсулін) та діабету ІІ типу;

·Для лікування хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів; розладів психіки, поведінки, а також епілепсії;

·Для лікування хвороби Паркінсона.

Наказ МОЗ України від 21.08.2023 № 1495 «Про затвердження Переліків лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 10 серпня 2023 року»

Переглянути

Аналіз покриття аптеками-учасницями програми реімбурсації лікарських засобів («Доступні ліки») мережі первинної медичної допомоги

Аналіз покриття аптеками-учасницями програми реімбурсації лікарських засобів («Доступні ліки») мережі первинної медичної допомоги

Наказ № 351 «Про затвердження Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 14 лютого 2023 року»

Наказ № 351 «Про затвердження Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 14 лютого 2023 року»

Програму «Доступні ліки» розширено препаратами для лікування нецукрового діабету, епілепсії, розладів психіки та поведінки

Програму «Доступні ліки» розширено препаратами для лікування нецукрового діабету, епілепсії, розладів психіки та поведінкиЗ 1 жовтня перелік ліків, які входять в урядову програму реімбурсації "Доступні ліки”, розширено препаратами для лікування нецукрового діабету, епілепсії, розладів психіки та поведінки. До програми додано 62 нових лікарських засоби, інформує НСЗУ. 

Мова про 5 препаратів для лікування нецукрового діабету, всі безоплатні; 57 - для лікування розладів психіки та поведінки, епілепсії, з них 18 - повністю безоплатні.

Дані препарати відпускаються у рамках програми «Доступні ліки» тільки за електронним рецептом, що видає сімейний лікар або ендокринолог (пацієнту з нецукровим діабетом), невролог або психіатр (пацієнту із епілепсією, невротичними розладами), психіатр (пацієнту із розладами психіки та поведінки) . Рецепт можна отоварити у будь-якій аптеці, в будь-якому регіоні країни, яка має договір з НСЗУ за відповідним напрямом реімбурсації. Вартість препаратів аптеці відшкодує Національна служба здоров’я України.

Стан надання медичної допомоги хворим із захворюваннями, фінансування яких здійснюється відповідно до урядової програми «Доступні ліки»

У квітні 2017 року Уряд розпочав програму "Доступні ліки". Пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом ІІ типу можуть отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою. Пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

 

З 1 квітня 2019 року ліки за урядовою програмою реімбурсації «Доступні ліки» можна отримати тільки за електронним рецептом, виписаним сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами через електронну систему охорони здоров’я. Пацієнт може обміняти рецепт на ліки у будь-якій аптеці в Україні, яка має договір з НСЗУ, без прив'язки до місцевості, де цей рецепт був виданий, що в свою чергу певним чином ускладнює відслідковування достовірної кількості отоварених в аптечних пунктах рецептів та розрахунку загальної суми окремо по центрам первинної медичної допомоги.

На теперішній час під спостереженням медичних працівників перебуває 34567 пацієнтів, які користуються програмою "Доступні ліки", з них:

серцево-судинні захворювання - 29087;

цукровий діабет ІІ типу - 5032;

бронхіальна астма - 448.


Назад Вперед
Наверх