Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » Конференцію для лікарів щодо виявлення й лікування інсультів провели у Кропивницькому

Конференцію для лікарів щодо виявлення й лікування інсультів провели у Кропивницькому

В актовому залі дитячої міської поліклініки № 1 у Кропивницькому провели конфенціюдля лікарів на тему: "Гостре порушення мозкового кровообігу. Алгоритм дій лікаря первинної ланки при підозрі або виявленні. Скерування пацієнтів”. У заході взяли участь лікарі міських комунальних закладів охорони здоров'я.

Конференцію вирішили присвятити прийдешньому Всесвітньому дню боротьби з інсультами, якийбув встановлений Всесвітньою організацією по боротьбі з інсультом (World Stroke Organization, WSO) в 2006 році з метою заклику до термінових активних дій в Всесвітній боротьбі проти цього захворювання іщорічно відзначається 29 жовтня. Про причини виникнення хвороби й невідкладне лікування розповідав завідувач неврологічного відділення для хворих з порушенням МК КЗ«Центральна міська лікарня м. Кіровограда» Анатолій Дзядик.

За його словами, останні роки відмічається значний ріст цього захворювання серед кропивничан - кількість хворих зросла на 10-15 %. Щороку близько 900 пацієнтам в обласному центрі діагностують інсульт, кілька сотень з яких помирають. Близько третині осіб, які мають інвалідність, було діагностовано інсульт. Серед хвороб, які є факторами ризику появи інсульту, фахівець називає артеріальну гіпертонію, ішемічні хвороби серця з порушенням ритму, цукровий діабет. У зоні ризику також люди, які зловживають курінням, алкоголем, перебувають у постійних стресах та неправильно харчуються.

Під час конференції Анатолій Дзядик наголосив присутнім сімейним лікарям і терапевтам на основних ознаках інсульту, першій допомозі, яку необхідно надавати пацієнтам. Зупинився фахівець і на правильному призначенні медичних препаратів за наявності супутніх хвороб.

Відзначимо, що подібні конференції на різні теми відбуваються у місті на регулярній основі. Щоразу для лекцій обираються різні теми, а на зустрічі для обміну досвідом запрошуються як молоді, так і досвідченілікарі.

Анатолій Дзядик наголосив, що значним досягненням міста у лікуванні судинних хвороб, стало відкриття сучасного інсультного центру на базі Кіровоградської міської лікарні швидкої допомоги. Це профільний заклад, де усіх пацієнтів відділення обстежують на сучасному обладнанні, зокрема новітньому комп’ютерному томографі, апараті ультразвукового дослідження судин головного мозку, та, у разі потреби, консультують у нейрохірурга.

 

Конференцію для лікарів щодо виявлення й лікування інсультів провели у КропивницькомуКонференцію для лікарів щодо виявлення й лікування інсультів провели у КропивницькомуКонференцію для лікарів щодо виявлення й лікування інсультів провели у Кропивницькому